Warsztaty Automatyzacji: „JMeter dla średnio zaawansowanych”

Zapraszamy na warsztat dla testerów wydajności w ramach projektu Warsztaty Automatyzacji, współorganizowanego przez ekipę Agile & Automation Days!

Warsztat jest odpowiedzią na potrzebę bardziej praktycznych i bardziej zaawansowanych warsztatów z automatyzacji. W ankiecie udostępnionej online oraz podczas zeszłorocznej konferencji Agile & Automation Days organiozatorom wydarzenia udało się zebrać głosy 157 testerów, co stanowi dla nas dostatecznie wiarygodną próbkę i podstawę do dalszego działania. W odpowiedziach mogliście wskazać nie tylko technologię, jaka ma być wykorzystana podczas warsztatu, ale również eksperta, który miałby Was szkolić.

Po sukcesie wcześniejszych warsztatów zapraszamy na kolejny, JMeter dla średnio zaawansowanych, który poprowadzi Piotr Krzosa.

Piotrek był w czołówce ekspertów, z którym uczestnicy naszej ankiety chcieliby odbyć warsztat. Na co dzień pracuje jako specjalista oraz konsultant z zakresu wytwarzania oraz testowania oprogramowania oraz lider zespołu testowego. Jest programistą z wieloletnim stażem, wykorzystujący wiedzę oraz zdobyte doświadczenie podczas testów oprogramowania. Od wielu lat związany z testerzy.pl oraz testywydajnosci.pl, gdzie szkoli z zakresu testów automatycznych. Jest również wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie.

JMeter dla średnio zaawansowanych (11-12 maja 2017 r.)

Dwudniowy warsztat ma na celu przeprowadzenie projektu testów wydajności w narzędziu JMeter. Od stworzenia planu testów, przez wykonanie, do zebrania wyników. Podczas całego warsztatu uczestnicy wykonywać będą testy pod okiem trenera. Każdy problem zostanie szczegółowo omówiony, a rozwiązanie przygotowane i wdrożone. Podczas warsztatu zostaną pokazane zaawansowane techniki przygotowywania testów oraz ich raportowania. Warsztat ma na celu pokazanie rozbudowanych możliwości narzędzia JMeter.

Agenda warsztatów (2 dni, 16 h)

1. Wprowadzenie
– Podstawy i konfiguracja JMeter
– Typy elementów
– Nagrywanie testów

2. Rozszerzenie funkcjonalności
– Wprowadzenie do BeanShell
– JMeter plugins

3. Przetwarzanie zapytań
– User Parameters
– CSV Data Set Config
– BeanShell PreProcessor

4. Przetwarzanie odpowiedzi
– Regular Expression Extractor
– XPath Extractor
– JSON Extractor
– BeanShell PostProcessor
– Result Status Action Handler

5. Raportowanie testów
– Assertions
– Listeners

5. Elementy uzupełniające
– Testy w środowisku rozproszonym
– Dobre praktyki

Do kogo skierowany jest warsztat
Zapraszamy testerów-automatyków z poniższymi umiejętnościami:
– podstawowa znajomość narzędzia JMeter,
– podstawowa umiejętność tworzenia kodu,
– podstawowa znajomość technologii webowych.

Uwaga: Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Aby zarezerwować miejsce na warsztacie skontaktuj się z nami na kontakt@testerzy.pl. Ostateczny termin zgłaszania się to 28.04.2017 r.

Miejsce: Wrocław
Koszt: 1 600,00 PLN netto (+23% VAT)
Termin: 11-12.05.2017 r. (2 x 8 h)
Prowadzący: Piotr Krzosa
Liczba miejsc: 8