Praktyczny JMeter 3.0 na wrześniowym spotkaniu PtaQ

Pierwsze powakacyjne spotkanie PtaQ. Na spotkaniu omawiany będzie temat testów automatycznych hurtowni danych oraz bardzo interesujący dla nas temat związany z praktycznym zastosowaniem JMeter 3.0

Gdzie: Groba 7, Poznań

Kiedy: 8 września (czwartek), start godz. 19:00

Temat: JMeter 3.0 w praktyce

Apache JMeter 3.0 to otwarte oprogramowanie, napisane w Javie 7 i dedykowane do wykonywania testów obciążeniowych, wydajnościowych oraz funkcjonalnych. Dzięki przemyślanej architekturze i prostocie użycia, doskonale wpisuje się w standardowy zestaw narzędzi testera, które warto znać i umieć efektywnie zastosować. Podczas prezentacji, główny nacisk położony zostanie na praktyczne przykłady jego użycia w testowaniu RESTful API, regresji czy baz danych.

Adrian Bala – absolwent informatyki na PJWSTK i UWr. Od ponad 7 lat pracujący w sektorze IT. Posiadacz certyfikatów ISTQB€“ Foundation & Advanced. Uczestnik kilku konferencji poświęconych testowaniu i bezpieczeństwu aplikacji web. Gościnnie występował w roli prelegenta, m.in. w Instytucie Informatyki UWr oraz na TestWarez 2015. Zwolennik otwartego oprogramowania, użyteczności i jakości.

Link do strony wydarzenia